piątek, 24 kwietnia 2020

Wielki powrót planszówek !

Witajcie w piątek, a jak piątek, to za chwilę czas  odpoczynku i relaksu.  Dziś zachęcamy wszystkich do rodzinnej zabawy z grami planszowymi.
Gry planszowe integrują, dzięki czemu możemy spędzić miło czas z rodziną czy przyjaciółmi, śmiać się, żartować, rozmawiać i świetnie się bawić!  W obecnej sytuacji będzie to zabawa tylko z najbliższymi domownikami. Wszystko to, czego nie da nam nawet najciekawsza gra komputerowa da nam właśnie gra planszowa - kontakt z człowiekiem       w realnym świecie.
Dzisiejsze gry, które przeżywają swój rozkwit, oferują nam ciekawe pomysły, są piękne graficznie i posiadają zazwyczaj bardzo rozbudowaną mechanikę rozgrywki, a także różnorodność tematyczną. 
Na nadchodzący weekend mamy dla Was specjalna propozycję. 



Wasza szkolna koleżanka Ania z klasy 5h,

wspólnie z panią Karoliną
zobrazowała
i opracowała zasady gry "Pstro".
  
Aniu bardzo dziękujemy za współprace z wirtualną świetlicą!
        










"Pstro! czasem warto mieć pstro w głowie!"

Kochani, PSTRO to dynamiczna gra pamięciowa. W tej grze Waszym zadaniem będzie zapamiętanie kolorów i wyszukanie pasujących żetonów. Uważajcie, trzeba to zrobić szybciej niż przeciwnicy i nie można się pomylić.

PSTRO idealnie sprawdzi się jako gra rodzinna, może grać w nią równocześnie od 2 do 4 osób. W opakowaniu znajdziecie:
  • specjalną klepsydrę odmierzającą czas,
  • drewniane, kolorowe kostki,
  • specjalne żetony,
  • dwustronne karty pokazują układ kolorów, które musimy zebrać i prawidłowo ułożyć,
  • plansze graczy.
Cel i zasady
Na początku każdy gracz otrzymuje kartę, na której widnieje tajny dla przeciwników układ kolorów. Następnie obracamy klepsydrę i dopóki nie przesypie się piasek, mamy czas na zapamiętanie swojej kombinacji. Jest to bardzo istotne ponieważ, do końca gry nie będziemy mogli już podejrzeć tej karty.
Każdy gracz rzuca dwoma kostkami.. Na jednej z nich zawsze wypadnie kolor, a na drugiej są możliwe trzy wyniki:
  • szara kostka oznacza, że gracz musi wskazać pod którym żetonem kryje się wskazany na drugiej kostce kolor. Jeśli się pomylił to kończy swoją kolejkę. Jeśli zaś ma rację to może zabrać ten żeton i umieścić go na swojej planszy lub wymienić na inny. Wymiana polega na wskazaniu nowego żetonu i określeniu jego koloru, gracz zabiera żeton jeśli wszystko się zgadza. Możliwe też, że odkryje żeton multikolor. Wtedy od razu go zabiera i kładzie obok planszy. Gracz może go w dowolnym momencie przed końcem gry położyć na dowolnym polu i traktować jak wybrany kolor.
  • Pstro oznacza, że gracz zamiast jednego, odkrywa dwa żetony i jeśli choć na jednym zgadza się kolor to postępuje jak wyżej opisano.
  • Multi sprawia, że dobieramy dowolny żeton i możemy zrobić z nim to samo, co            w pierwszej możliwości.
Gra kończy się gdy, któryś z graczy zadeklaruje, że zakończył układanie swojego wzoru. Wtedy każdy odsłania kartę i za każdy kolor na swoim miejscu dostaje punkt. W przypadku remisu wygrywa gracz, który wykorzystał mniej żetonów multikoloru. 
Pstro! to udana współczesna wersja klasycznego Memory.
Co to są emotikony i emoji? Co oznaczają i jakie są ...


Zachęcamy do gry i do zobaczenia w poniedziałek, bo właśnie przed chwilą, dowiedzieliśmy się, że szkoły będą zamknięte do 24 maja.